Past Productions‎ > ‎

2014 - Changing Minds



Director: Alyssa Goldrath
Vocal Director: Tracy Chiappone & Rick Reynolds
Musical Director: Rick Reynolds
Choreographer: Becca Carteris & Mallory Murtaugh
Stage Manager: Danielle Combs
Technical Director: Ron Ho


Changing Minds – Cast List

 

Natalie’s Mom – Rachel Bennett

Kyle’s Dad – Rodrigo Espinoza

Mrs. O’Brien – Olivia Tobin

Mr. Molina – Kevin Grant

Skeeter Quinn Bellow – Drew Vaysberg

 

Bookworms

Natalie – Teagan Reynolds

Claire – Kate Fitzgerald

Bookworms – Sarah Gloss, Matthew Mulkerrins, Caitlyn Nieto, Nina Paoli, Mimi Tandowsky

 

Surfers

Kyle – Tom Alexander

Brad – Murphy Dailey

Christian – Michael Kelley

Surfers – Dylan Graf, Petey Halpin, Jack Rayborn, Drew Vaysberg


Fashionistas

Shelly – Makena Reynolds

Ashley – Bella Ellis

Tanya – Hannah McGowan

Brittany – Kelsey Dobbs

Paula – Soraya Raji

Melissa – Rhiannon Jones

Fashionistas – Bela Cortwright, Lea Wadhams, Mia Wallace

 

Computer Geeks

Freddy – Keegan Huth

Ryan – Nicholas Garland

Jamie – Annie Lawrence

Computer Geeks – Rodrigo Espinoza, Dante Fuenzalida, Alison Hagen, Sarah Johnston, Sean Parkis, Emily Skelton, Claire Thorneycroft, Drew Vaysberg

 

Student Council

Diane, President – Grace Marshall

FriedaVice President – Melanie Moore

Sandra, Historian/Yearbook Photographer – Jade Watson

PennySpirit Officer – Alexandra Norton

 

Music Kids

Garrett – Michael Herrera

Bob – Jacob Wetherbee

Ted – Zachary Cherkas

JohnRapper #1 – Drew Vaysberg

Jessica, Rapper #2 – Angelina Pome’e

Jake, Rapper #3 – Petey Halpin

Jane, Rapper #4 – Alexandra Norton

Music Kids – Ella Ayala, Avery Fischer-Blackwell, Emma Hsu, Yasmin Jamous, Allyson Lawrence, Kennedy Mallard, Genevieve Sipes

 

Cheerleaders

Alexis, Head Cheerleader – Nicole Agranonik

Chloe – Yasmina Malouf

Cheerleaders – Lauren Bonbright, Maia Bhaumik, Shivika Dass, Greta Dooley, Sarah McGowan, Mia Wallace, Samantha Wen

 

Athletes

Mike, Football Captain – Drew Hollon

Athletes - Alaina Bartfeld, Ava Belzer, Jordan Bonbright, Molly Donoho, Kevin Grant, Peter Martin, Angelina Pome’e, Charlotte Wilson

 

Classroom Students

Maia Bhaumik, Bela Cortwright, Greta Dooley, Dante Fuenzalida, Dylan Graf, Alison Hagen, Annie Lawrence, Yasmina Malouf, Alexandra Norton, Emily Skelton, Mimi Tandowsky, Samantha Wen

 

Mission Students

Rachel Bennett, Shivika Dass, Dante Fuenzalida, Nicholas Garland, Caitlyn Nieto, Sean Parkis, Angelina Pome’e, Mimi Tandowsky, Mia Wallace

 

Speech Competition Students

Ella Ayala, Alaina Bartfeld, Ava Belzer, Bela Cortwright, Molly Donoho, Rodrigo Espinoza, Avery Fischer-Blackwell, Sarah Gloss, Emma Hsu, Allyson Lawrence, Kennedy Mallard, Matthew Mulkerrins, Jack Rayborn, Genevieve Sipes, Claire Thorneycroft, Jade Watson

 

Prom Dancers

Nicole Agranonik, Lauren Bonbright, Kevin Grant, Nicholas Garland, Drew Hollon, Annie Lawrence, Grace Marshall, Sean Parkis, Drew Vaysberg, Lea Wadhams, Mia Wallace, Jacob Wetherbee

 

After School Students

Ava Belzer, Sarah Gloss, Dylan Graf, Petey Halpin, Yasmin Jamous, Sarah Johnston, Peter Martin, Sarah McGowan, Melanie Moore, Matthew Mulkerrins, Nina Paoli, Jade Watson



Subpages (1): Photo Book